Jesenný cyklovýlet cez obec Marchegg a Devínske jazero

nedeľa, 1. október 2023

cyklovýlet za poznávaním vtáctva pri príležitosti Európskych dní vtáctva (EuroBirdwatch)

Príďte sa previezť po dvoch cyklomostoch do Rakúska a spoznajte vtáčích obyvateľov okolia rieky Moravy. Navštívime bocianiu obec Marchegg, v ktorej sa nachádza najväčšia stromová kolónia bocianov bielych v Strednej Európe, ale v tomto termíne sa tu už bociany nachádzať nebudú. Prejdeme Cyklomostom slobody, ako aj novým Cyklomostom VysoMarch.

Jeseň je obdobím, kedy sa z nášho územia začínajú sťahovať vtáky na svoje zimoviská na juh. Mnohokrát sa zdržujú aj v skupinkách či väčších počtoch na miestach, kde sa kŕmia, odpočívajú a pripravujú na svoj ďaleký let. Jedným z takýchto miest je aj niva rieky Moravy, kadiaľ povedie aj trasa nášho cyklovýletu. Okrem vodných vtákov (husi, kačice, volavky, bahniaky) určite nad našimi hlavami spozorujeme letiace dravce (orliak morský, orol kráľovský, haja červená, haja tmavá, myšiak hôrny, sokol myšiar), či zahliadneme niektorého z ďatľov žijúcich v tomto území, napr. majestátneho tesára čierneho.  Šťastie by sme však mohli mať najmä na vtáky na migrácii, napríklad na zaujímavé bahniaky (kalužiaky, cíbiky, močiarnice) či žeriavy.

Miesto a čas stretnutia: 9:30, pri Cyklomoste Slobody

Dĺžka trvania: približne 4 hodiny (9:30 – 13:30)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, cca 25 km

Minimálny počet účastníkov: 8

Maximálny počet účastníkov: 20

Cena: 10 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 5 €

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, prenájom bicykla

Odporúčame doniesť si vlastný ďalekohľad.

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Cyklo Marchegg. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail (ak by ste neobdržali potvrdzujúci e-mail, kontaktujte nás; prosím skontrolujte si aj spam). Prihlásenie je záväzné.

V prípade potreby vieme za poplatok zabezpečiť zapožičanie bicykla od Bike Bratislava, prípadne odvoz bicyklov na miesto stretnutia.

Prihlásením na cyklovýlet dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení cyklovýletu na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa cyklovýlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Správu z nášho cyklovýletu do okolia rieky Moravy si môžete prečítať tu.

Na tejto akcii budeme mať zapožičanú techniku od Swarovski optik, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všeobecné zmluvné podmienky