Zimujúce vtáctvo na Dunaji

sobota, 2. december 2023 – akcia je zrušená kvôli nepriaznivej predpovedi počasia

vychádzka za poznávaním vtáctva

Hrušovská zdrž je najvýznamnejšou lokalitou pre zimovanie vtáctva na Slovensku. Každoročne k nám priletia zo severu tisícky chochlačiek, hlaholiek, či kačíc rôznych druhov. Popri nich sa tu vyskytujú početné kŕdle kormoránov veľkých i malých. Veľká početnosť vtáctva aj rýb priťahuje na túto lokalitu aj orliaky morské, ktoré tiež využívajú Horné Podunajsko ako svoje zimovisko. Popri pravidelných zimných návštevníkoch k nám zvyknú zavítať aj vzácni hostia ako chochlačka morská, turpan tmavý či ľadovka dlhochvostá. Stačí sa teplo obliecť, zobrať termosku s čajom a môžme ísť objavovať tento vtáčí zimný raj.

Miesto a čas stretnutia: 9:00 v Čunove – presné miesto stretnutia bude účastníkom zaslané až po prihlásení

Dĺžka trvania: cca 4 hodiny (9:00 – 13:00)

Trasa: nenáročná, približne 5 km, terén je rovinatý

Ukončenie vychádzky: Čunovo

Minimálny počet účastníkov: 10

Maximálny počet účastníkov: 30

Cena: 10 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 5 €

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: doprava, strava

Prihlásenie je možné vyplnením prihlášky, ktorú nájdete tu: PRIHLÁŠKA

Prihláste sa najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii s poslaním SMS alebo telefonicky. Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na vychádzku dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa výlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Ako dopadla vychádzka vo februári 2014 sa dočítate v našej správe z vychádzky.

Reklamní partneri:

www.podujatia.sk