Za pinkami severskými do Slovinska

sobota, 2. február 2019

výlet za pinkami severskými

Poďte s nami na celodenný výlet do Slovinska, na lokalitu, kde zimujú pinky severské v počte neuveriteľných 5 miliónov kusov.

Pinka severská (Fringilla montifringilla) sa každú zimu sťahuje zo severu do našich končín, kde máme možnosť ju pozorovať, občas aj v obrovských kŕdľoch. Tento rok zimuje úžasných 5 000 000 kusov piniek severských v neďalekom Slovinsku, preto sme sa rozhodli uskutočniť celodenný výlet za ich pozorovaním. Pridajte sa k nám a zažite toto nevšedné divadlo.

Krátky článok o pinkách v Slovinsku si môžete prečítať v angličtine tu. Zároveň sa týmto chceme autorke článku, pani Tjaši Zagoršek, za pomoc.

Odjazd z Bratislavy: 7:00

Dĺžka trvania: 1 deň; predpokladaný návrat v nočných hodinách (okolo 22:00)

Program: odchod z Bratislavy o 7:00; okolo 10:30 príchod na Rački ribniki pri Maribore, kde budeme pozorovať vodné vtáctvo; odtiaľ presun do mestečka Ptuj (prestávka na obed cca o 12:00 a krátky rozchod v meste do cca 13:30); presun na lokalitu piniek severských (príchod okolo 15:30), pozorovanie piniek až do tmy; presun do Bratislavy (príchod okolo 22:00)

Minimálny počet účastníkov: 4

Maximálny počet účastníkov: 8

Cena: 45,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava, sprievodca počas celého výletu, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Záväzná prihláška: Slovinsko (doc), Slovinsko (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok je do 31. januára 2019. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0948 495 111.

Organizátor zájazdu si vyhradzuje právo na zmenu programu s ohľadom na výskyt vtáctva a na zrušenie výletu s ohľadom na aktuálne počasie a podmienky na cestách. V prípade, ak kŕdle piniek nebudú na lokalite prítomné 2 dni pred konaním akcie, výlet sa ruší. Môže sa stať, že sa kŕdle presunú na inú lokalitu zo dňa na deň. V prípade zrušenia výletu zo strany organizátora bude prihláseným záujemcom vrátená plná suma.

Všeobecné zmluvné podmienky