Za dravcami na Devínske jazero

2. marca 2014

vychádzka za poznávaním vtáctva V2

Spoločná pešia vychádzka do oblasti Devínskeho jazera. Vychádzka bude zameraná najmä na dravé vtáky (orliak morský, haja červená, myšiak lesný, jastrab krahulec, sokol myšiar, kaňa sivá, sokol sťahovavý, jastrab veľký, orol kráľovský), vodné vtáky (kačice, volavky) a vtáky žijúce v lužných lesoch (ďatle, drobné spevavce). Lokalita je záplavovým územím rieky Moravy, konkrétna trasa vychádzky bude preto prispôsobená aktuálnemu stavu vody.

Doprava: spoločná vlakom, možnosť príchodu aj vlastným autom, prípadne na bicykli

Miesto a čas stretnutia: vestibul Hlavnej železničnej stanice o 8:00

Odchod z Bratislavy 8:16, možnosť pristúpiť v Lamači 8:24, alebo Devínskej Novej Vsi 8:31. Výstup na zastávke Devínske jazero 8:35. Cestovné lístky si kupujú účastníci samostatne.

Návrat vlakom s odchodom z Devínskeho jazera o 13:22 s príchodom na bratislavskú Hlavnú stanicu o 13:42. Záujemcovia môžu pokračovať peši zo zastávky Devínske jazero do Devínskej Novej Vsi (cca 5 km).

Záujemcovia o príchod vlastnými autami môžu zaparkovať napríklad pri bufete U starého bicykla, kde sa stretneme o 8:50. V prípade, že budú s malými deťmi alebo pohybovo menej zdatní, môžu zaparkovať aj pri vojenskom objekte pri rampách. Naša skupinka sem príde o 9:45. Mapu s vyznačenými parkovacími miestami nájdete tu.

Dĺžka trvania: 5 hodín

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, približne 8 – 11 km; odporúčame terénnu obuv, vhodnú aj do blata, ktoré môže byť na niektorých miestach na chodníku po záplave

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Viac informácii o území a vtákoch, ktoré sa nám v ňom podarilo zaznamenať, nájdete aj v našich správach z minuloročnej marcovej vychádzky a vychádzky pri príležitosti Dňa vtákov 2012.

www.podujatia.sk