Ramená Dunaja v Maďarsku

Splav je kvôli nedostatočnému záujmu zrušený.

Splav v zachovaných pôvodných ramenách Dunaja na maďarskej strane

Termín splavu: nedeľa, 25. august 2019

Odjazd z Bratislavy: 8:30

Poďte s nami spoznávať tajomné zákutia ramennej sústavy druhej najdlhšej európskej rieky – Dunaja, tentoraz u našich južných susedov. Sú bohaté na vodné vtáctvo a vysokú zver. Niekedy sa podarí vidieť brodiace sa jelene, na jeseň sa odvšadiaľ ozýva ich ručanie.

Program splavu: odchod z Bratislavy 8:30, príchod na miesto začiatku splavu – prehradenie Dunaja v Čunove. Úvodná odborná inštruktáž k technike pádlovania a plavby v prúdiacej vode. Voda v ramenách je stojatá až mierne tečúca voda. Niektoré bočné ramená, ktorými preplávame, sú úzke a miestami kľukaté s pomerne svižným prúdom. V širších hlavných ramenách je voda pomaly tečúca a nemal by mať problém žiaden začiatočník. Skúsenosti s ovládaním lode sú vítané, ale nie je problém tieto vody splaviť aj začiatočníkom. Cestou pri obci Dunakiliti sa nachádza kemp, kde sa v prípade záujmu môžeme zastaviť okúpať a občerstviť. Bufet v kempe ponúka hlavne nápoje, jedlá len obmedzene alebo vôbec. Splav bude končiť pri obci Dunasziget, odkiaľ bude zabezpečený odvoz naspäť do Bratislavy.

Dĺžka trvania splavovania: asi 5 hodín

Návrat do lodenice: okolo 17:00

Dôležité upozornenia a podmienky účasti splavu: na splav neodporúčame zobrať deti mladšie ako 10 rokov. Je potrebné zobrať si jedlo, pitie, oblečenie proti spáleniu na slnku, opaľovací krém, ako obuv sú ideálne sandále/šľapky. Doklady, peňaženku a mobily je vhodné uložiť do nepremokavých vreciek. Odporúčame zameniť si forinty na platenie v bufete. Záchranné vesty budú zabezpečené pre všetkých účastníkov, pričom menej zdatným plavcom ich použitie odporúčame. Zároveň odporúčame zobrať si vlastný ďalekohľad.

Trasa: Čunovo – Dunasziget

Náročnosť: ide o stredne náročnú trasu, najmä vzhľadom na jej dĺžku, so striedaním rýchlejšie a pomalšie tečúcich úsekov s premenlivou šírkou toku

Minimálny počet účastníkov splavu: 5 ľudí

Maximálny počet účastníkov splavu: 16 ľudí (8 člnov po dvoch ľuďoch)

Cena: 35,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava z Bratislavy a do Bratislavy, zapožičanie člnu s vybavením (vrátane záchranných viest), služby odborného sprievodcu

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Organizátor splavu si vyhradzuje právo na presun alebo zrušenie akcie v prípade nepriaznivých meteorologických podmienok alebo výrazne zvýšenej hladiny riek.

Záväzná prihláška: Maďarské ramená Dunaja (doc), Maďarské ramená Dunaja (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok sa predlžuje do 20. augusta 2019. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330.

Prečítajte si, ako dopadli naše splavy v roku 2015 a 2017.

Všeobecné zmluvné podmienky