Kurz fotografovania s Tomášom Hulíkom: Kvety a hmyz Devínskej Kobyly

jednodňový kurz pre stredne pokročilých fotografov zameraný na fotenie kvetov a hmyzu

Termín kurzu v roku 2015:
sobota, 11. apríl 2015

Na tomto kurze sa naučíte fotiť pohybujúci sa hmyz, používať správne osvetlenie a odrazové plochy pri fotení rastlín. Vyskúšate si makro fotografiu a zároveň si ukážete ako správne zasadiť objekty do kompozície pri fotení krajiny. Devínska Kobyla je dobrou lokalitou aj pre naučenie sa fotografovania za zlých svetelných podmienok, akými je napríklad ostré slnko. Kurz nie je určený pre úplných začiatočníkov. V prípade záujmu o absolvovanie kurzu pre úplných začiatočníkov nás prosím kontaktujte.

Lokalita: Národná prírodná rezervácia Devínska Kobyla bola vyhlásená pre ochranu xerotermných (suchomilné a teplomilné) biotopov, na ktorých rastú vzácne druhy rastlín, a žijú tu aj xerotermné druhy bezstavovcov. V čase našej návštevy môžeme ojedinele nájsť aj naše vzácne orchidey, napr. vstavač obyčajný (Orchis morio), vstavač vojenský (Orchis militaris), vstavač počerný (Orchis ustulata) a možno budeme mať šťastie na vzácnejšie hmyzovníky (Ophrys sp.).  Z hmyzu by sme sa mali stretnúť s početnými májkami (Meloë sp.), bystruškami, húseničiarmi (Carabidae) i motýľmi. Na výslnných svahoch sa často vyhrievajú výrazne sfarbené jašterice zelené (Lacerta viridis) či vzorované jašterice krátkohlavé (Lacerta agilis). Priamo na chodníku nebýva zriedkavým stretnutie so slepúchom lámavým (Anguis fragilis).

Program kurzu:

V predobedňajších hodinách inštruktáž a samostatné fotenie pod dohľadom Tomáša Hulíka. Počas tohto času navštívime viaceré vhodné lokality s výskytom kvitnúcich rastlín a hmyzu. Obedňajšia prestávka 13:00 – 14:30. Po obede bude nasledovať fotografovanie v teréne. V podvečerných hodinách (cca 19:00) spoločné posedenie a odborné komentáre k fotografiám (výber najlepších fotografií si každý účastník prinesie na USB kľúči alebo SD karte). Stretnutie bude ukončené cca o 21:30.

Odporúčané vybavenie: funkčný zrkadlový fotoaparát (nie je podmienkou) s plne nabitou baterkou a prázdnou pamäťovou kartou a k nemu objektív s ohniskovou vzdialenosťou v rozmedzí 17 – 150 mm, prípadne ďalšie iné objektívy a filtre podľa potreby, statív, prípadne externý blesk.

V prípade záujmu môžeme individuálne za poplatok zabezpečiť zapožičanie zrkadlovky, objektívu, filtrov, alebo statívu.

Úroveň: stredne pokročilí (ovládanie základných pojmov ako expozičný čas, clona, hĺbka ostrosti a pod.)

Počet účastníkov: minimálne 4, maximálne 10

Cena: 95,-€ / osobu

Cena kurzu zahŕňa: inštrukcie lektora Tomáša Hulíka a jeho asistenciu, diskusiu a zhodnotenie nafotených fotografií, obed, poistenie voči úpadku cestovnej kancelárie a zapožičanie techniky na stiahnutie fotografií.

Cena kurzu nezahŕňa: zapožičanie fototechniky, konzumné pri večernom posedení, dopravu, individuálne cestovné poistenie (liečebné náklady, úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok a uhradenie platby za fotokurz Kvety a hmyz Devínskej Kobyly sa predlžuje do 6. apríla 2015.

Záväzná prihláška:

Fotokurz Kvety a hmyz Devínskej Kobyly

Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0948 495 111.

Všeobecné zmluvné podmienky