Festival divých husí Tata

Termín výletu: sobota, 25. november 2023

Odjazd z Bratislavy: v ranných hodinách

Východiskový aj konečný bod: Bratislava

Tento rok sa bude konať už 23. ročník Festivalu divých husí v maďarskom meste Tata, neďaleko Komárna. Mesto leží na brehu jazera Tatai Öreg-tó, kde sa počas zimy zhromažďujú a nocujú tisícky husí. Nádherným zážitkom je pozorovanie ich ranného rozletu a večerného návratu.

Počas festivalu je pripravený zaujímavý program, ktorý okrem iného zahŕňa celodennú súťaž v pozorovaní vtákov, rôzne výstavy, prezentačné stánky, prednášky či vychádzky do okolia. Viac informácií v maďarčine si môžete pozrieť tu, oficiálny program festivalu v maďarčine nájdete tu.

Dĺžka trvania: 1 deň; predpokladaný návrat v podvečerných hodinách (okolo 19:00)

Program: Odjazd z Bratislavy v ranných hodinách. Cestou sa zastavíme na zimovisku dropov, kde budeme mať možnosť vidieť viac ako 100 zimujúcich jedincov. Obed sa dá zaobstarať priamo na festivale (nie je v cene výletu). Do programu je zaradená aj vyhliadka pri monumente mýtického vtáka Turula (podľa niektorých názorov je Turul sokol rároh), kde sa nachádza aj zaujímavá jaskyňa. Prejdeme sa mestom Tata a na festival sa vrátime na večerné zlietanie husí. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách (okolo 19:00).

Minimálny počet účastníkov: 5

Maximálny počet účastníkov: 18

Cena: 55,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava, sprievodca počas celého výletu, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Záväzná prihláška: Festival divých husí Tata (doc), Festival divých husí Tata (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok sa predlžuje do 17. novembra 2023. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330.

Organizátor zájazdu si vyhradzuje právo na malé zmeny programu s ohľadom na aktuálne počasie a podmienky v teréne.

O tom, ako to na festivale vyzerá, sa dozviete v našej správe z výletu.

Všeobecné zmluvné podmienky