cyklovýlet Za prvými lastovičkami

sobota, 29. marec 2014

cyklovýlet za poznávaním vtáctva C1

Náš prvý tohtoročný cyklovýlet bude smerovať k Dunaju. Po hrádzi sa dostaneme k Hrušovskej zdrži. Koncom marca zvyčajne očakávame prílet prvých lastovičiek. Medzi miesta, kde sa zvyknú objaviť prví jarní navrátilci, patria práve vodné plochy na juh od Bratislavy. Budeme mať príležitosť pozorovať rôzne kačice, potápky, potápače, volavky a dúfame, že tu budú už aj prvé lastovičky. Približne prvých 15 km budeme šliapať do pedálov, aby sme sa čo najviac priblížili našej cieľovej oblasti. Potom bude nasledovať niekoľko zastávok aby sme mohli preskúmať hladinu Dunaja. Pokúsime sa nájsť prvé lastovičky, ako aj ďalšie zaujímavé druhy vtáctva. Zastávky na spiatočnej ceste budeme voliť podľa výskytu vtáctva a výdrže skupiny.

Miesto a čas stretnutia: 9:00, Viedenská cesta, parkovisko pod Mostom SNP

Dĺžka trvania: 5 – 6 hodín (9:00 – 15:00)

Trasa: mierne náročná, terén rovinatý, cca 40 km, trasa povedie takmer výhradne po cyklochodníku, s výnimkou krátkého úseku na prehradení Dunaja

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Reklamný partner podujatia:

www.podujatia.sk

www.podujatia.sk