Výlety v okolí Bratislavy

Pozorovanie zveri

Muflóny, jelene, daniele, bobry alebo vtáky vo svojom prirodzenom prostredí. Stačí si len vybrať.


Dravce v nive rieky Moravy

Poďte s nami na územie bývalej železnej opony na prechádzku územím lužných lesov, podmáčaných lúk a mŕtvych ramien. Toto miesto je výborné na pozorovanie väčšiny slovenských druhov dravých vtákov.


Príroda Dunaja

Európsky veľtok a jeho brehy, plné úžasných lužných lesov, mŕvych ramien a lúk, sa hemžia vzácnymi druhmi rastlín a vtákov. Nachádza sa tu aj najvýznamnejšie zimovisko vodných vtákov v Strednej Európe.


Botanická perla Slovenska

Vyberte sa s nami na Devínsku Kobylu, jedinečné miesto plné lesov a lúk so zvyškami terciárneho mora. Oblasť je domovom viac ako 1100 druhom rastlín vrátane 26 druhov vzácnych orchideí. Hniezdi tu aj slovenský „papagáj“, včelárik zlatý.


Malé Karpaty a jaskyňa Driny

Malé Karpaty, rozprestierajúce sa na okraji Karpatského oblúka, ponúkajú staré lesy a vinice. Okrem toho máte možnosť navštíviť unikátnu jaskyňu v srdci pohoria, ako aj miestne hrady či parky.


Pralesy

Navštívte s nami úžasné pralesy v blízkosti Bratislavy. Vyberte si slatinné jelšiny v medzinárodne uznávanom pralese Jurský Šúr, lužné pralesy v blízkosti rieky Moravy alebo dubové a bukové pralesy v srdci Malých Karpát.


Herkules našej oblohy

Chcete vidieť jedného z najťažších lietajúcich vtákov? Pretože ním drop veľký skutočne je! Môžete ho pozorovať v obrovských zimných kŕdľoch, počas hniezdenia alebo počas toku.


Vtáčí raj

Neziderské jazero je jednou z najdôležitejších lokalít pre vodné vtáctvo v Strednej Európe.


Individuálny kurz poznávania vtáčích hlasov

Chcete vedieť, aké vtáčiky počujete, keď sa prechádzate po vonku?