Vtáčí raj

Neziderské jazero sa rozkladá u našich susedov v Rakúsku a Maďarsku. Národný park tu bol vyhlásený v roku 1991 a v roku 2001 sa územie dostalo na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jazero má rozlohu viac ako 320 km2. Zaujímavá je aj maximálna hĺbka tohto jazera, ktorá dosahuje iba necelé 2 metre. Takisto málo ľudí vie, že sa jedná o nížinné jazero, ktoré je pozostatkom pravekého mora Tethys a že je slané.
Vďaka ochrane prírody, ktorá sa tu realizuje, sú vtáky navyknuté na prítomnosť ľudí, čo znamená, že nie sú také plaché ako u nás, a dá sa k nim priblížiť veľmi blízko a pekne ich pozorovať. Pozorovanie vtáctva navyše uľahčuje množstvo pozorovateľní, či už ide o kryty, alebo početné veže. Žije tu nespočetné množstvo druhov vtákov, medzi ktorými sa nájdu aj nezvyčajné a vzácne druhy. Poďte s nami navštíviť toto jedinečné územie.

Dĺžka trvania: 8 hod.

Miesto konania: Neziderské jazero (Rakúsko)

Cena: 9 € / 1 žiak (minimálna cena 170 €)

Priebeh výletu: pozorovanie vtáctva pri jazere, návšteva informačného centra, púšťanie nahrávok vtáčích hlasov, praktické pomôcky, pozorovanie pomocou ďalekohľadu

Náročnosť: ľahká, terén rovinatý

Miesto stretnutia: podľa dohody

Odporúčaný termín: marec- september

Vhodné pre: základné, stredné, vysoké školy; nie je vhodné kombinovať rôzne vekové skupiny

V cene je zahrnuté: prednášajúci počas celého výletu, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: doprava, strava

V prípade záujmu o zabezpečenie dopravy z našej strany si pozrite cenník dopravy.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia alebo vydania meteorologickej výstrahy Slovenským hydrometeorologickým ústavom sa vychádzka presunie na iný termín alebo pripravíme náhradný program.

Ak máte záujem o tento výlet, prípadne ďalšie otázky, môžete nás kontaktovať na info@watching.sk, tel. č.: 0903 751 330

V prípade záujmu o prednášku v triede alebo v prírode si pozrite našu ponuku, tu.

Všeobecné zmluvné podmienky