Splav Moravy a Dunaja

Poznávanie lužnej krajiny dolnej Moravy a ,,ochutnávka“ Dunaja

Termín splavu: nedeľa, 23. august 2020

Odjazd z Bratislavy: 8:30

Dolný úsek toku Moravy predstavuje so svojím okolím najlepšie zachovanú ukážku lužnej krajiny v strednej Európe. Počas plavby krajinou lužného lesa budeme mať možnosť pozorovať veľké množstvo druhov dravcov, ktoré sa tu vyskytujú. Na Slovensku len ťažko nájsť miesto, kde ich za jeden deň možno vidieť viac. V čase ťahu vtáctva budeme mať na tomto splave možnosť vidieť aj množstvo druhov vodného vtáctva. Preplavíme sa popod Marcheggský most aj cyklomost Slobody a pod hradným bralom Devína sa vplavíme do rýchlych vôd Dunaja.

Program splavu: odchod z Bratislavy 8:30, príchod na miesto začiatku splavu vo Vysokej pri Morave, úvodná odborná inštruktáž k technike pádlovania a plavby v prúdiacej vode. Splav bude končiť v Karloveskom ramene Dunaja v Karlovej Vsi.

Dĺžka trvania: cca 6 hodín (9:00 – 15:00)

Trasa: Vysoká pri Morave – Devínska Nová Ves – Devín – Karlova Ves

Ukončenie splavu: Karloveské rameno Dunaja (na mieste odjazdu)

Dôležité upozornenia a podmienky účasti splavu: na splav neodporúčame zobrať deti mladšie ako 10 rokov. Je potrebné zobrať si jedlo, pitie, opaľovací krém, ako obuv sú ideálne sandále/šľapky. Doklady, peňaženku a mobily je vhodné uložiť do nepremokavých vreciek. Záchranné vesty budú zabezpečené pre všetkých účastníkov, pričom menej zdatným plavcom ich použitie odporúčame. Zároveň odporúčame zobrať si vlastný ďalekohľad.

Náročnosť: z hľadiska obtiažnosti splavu ide o stredne náročnú trasu, najmä vzhľadom na silu prúdu Dunaja a potrebu zvládnutia schopnosti kormidlovania a efektívneho pádlovania

Minimálny počet účastníkov splavu: 5 ľudí

Maximálny počet účastníkov splavu: 20 ľudí (10 člnov po dvoch ľuďoch)

Cena: 30,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava mikrobusom z Bratislavy, zapožičanie člnu s vybavením (vrátane záchranných viest), služby odborného sprievodcu

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Organizátor splavu si vyhradzuje právo na presun alebo zrušenie akcie v prípade nepriaznivých meteorologických podmienok alebo výrazne zvýšenej hladiny riek.

Záväzná prihláška: Splav Moravy a Dunaja (doc), Splav Moravy a Dunaja (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok sa predlžuje do 20. augusta 2020. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330.

Prečítajte si, ako dopadli naše splavy v roku 2015 a 2017.

Všeobecné zmluvné podmienky