Rusovský park a lužné lesy na jeseň

sobota, 7. október 2023

vychádzka za poznávaním vtáctva

Jeseň je považovaná za najfarebnejšie ročné obdobie. Jej farby a podoby budeme spoznávať v Rusovskom parku a priľahlých porastoch lužného lesa. Na mohutných a starých stromoch sa darí rôznym druhom ďatľov či brhlíkom. Nemali by nám ujsť ani spevavce ako sú sýkorky, červienky alebo pinky. Okrem starého parku navštívime aj chránené územie Ostrovné lúčky. Mokrade v lužnom lese môžu ukrývať chriaštele, volavky i rybárika. Nechajme sa prekvapiť či budeme mať pekný jesenný deň, alebo budeme počúvať vtáčie hlasy v typickej anglickej hmle.

Miesto a čas stretnutia: 9:00 zboku pri kaštieli, pred vchodom do reštaurácie SĽUK.

Dostať sa sem môžete vlastným autom, (zaparkovať môžete tu) alebo prostredníctvom MHD autobusom č. 90 od zastávky Nové SND alebo autobusom č. 91 od zastávky Most SNP. Vystúpiť je najlepšie na zastávke Kaštieľ Rusovce a prejsť kúsok naspäť pešo.

Dĺžka trvania: približne 4 hodiny (9:00 – 13:00)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, trasa dlhá približne 8 km

Ukončenie vychádzky: Čunovo, zastávka MHD Čunovo, kostol; motoristi sa budú môcť vrátiť autobusom MHD späť do Rusoviec ku svojim vozidlám

Minimálny počet účastníkov: 10

Maximálny počet účastníkov: 30

Cena: 10 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 5 €

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: doprava, strava

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Rusovce. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail (ak by ste neobdržali potvrdzujúci e-mail, kontaktujte nás; prosím skontrolujte si aj spam). Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na vychádzku dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa výlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20 % z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100 % z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Viac informácii o území a vtákoch, ktoré sa nám v ňom podarilo zaznamenať, nájdete aj v správe z výletu z októbra 2012.