Orly z fotokrytu

Z dôvodu ochrany orla skalného je táto ponuka momentálne nedostupná.

Orol skalný (Aquila chrysaetos) je naším druhým najväčším hniezdiacim dravcom. Vyskytuje sa hlavne v horských oblastiach, hniezdi na skalách alebo na stromoch. Má tmavohnedú farbu so zlatožltým temenom a tylom hlavy. Rozpätie krídiel môže dosahovať 200 – 220 cm. Loví zväčša v otvorenej krajine a svoju korisť sa snaží prekvapiť. Živí sa stredne veľkými cicavcami a vtákmi.

Ticha dolina Jan Dobsovic panorama

charakteristika: Naším cieľom bude fotokryt ukrytý v malebnom prostredí Veľkej Fatry, ktorá patrí medzi najrozsiahlejšie jadrové pohoria a zároveň medzi najvyššie pohoria Slovenska. Národný park, ktorý tu bol vyhlásený v roku 2002, je zatiaľ najmladším národným parkom na Slovensku.

zaujímavosti územia: zmiešaný les pralesovitého charakteru

cieľový druh: orol skalný (Aquila chrysaetos)

ostatné druhy, ktoré boli z krytu pozorované: myšiak hôrny (Buteo buteo), krkavec čierny (Corvus corax), jastrab veľký (Accipiter gentilis)

ďalšie druhy žijúce v oblasti: jeleň lesný (Cervus elaphus), veverica stromová (Sciurus vulgaris), srnec lesný (Capreolus capreolus), diviak lesný (Sus scrofa), líška obyčajná (Vulpes vulpes), vlk dravý (Canis lupus), rys ostrovid (Lynx lynx), jazvec lesný (Meles meles), medveď hnedý (Ursus arctos), sova dlhochvostá (Strix uralensis)

Trvanie pozorovania: 4 hod., za každú ďalšiu hodinu príplatok

Príchod na miesto pozorovania závisí od správania sa orlov, ktoré je monitorované.

Počet osôb v kryte: 2

Dôležité upozornenia a podmienky účasti na pozorovaní: Záujemcovia sa pozorovania zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo, bez turistického poistenia hradeného zo strany organizátora pozorovania. Orly budeme pozorovať/fotiť iba z fotokrytu, takže by sme s nimi nemali prísť do priameho kontaktu. Odporúčame zobrať si teplé oblečenie a spacák. Prítomnosť sprievodcu počas doby pozorovania nie je nutná.

Toto pozorovanie sa koná s povolením vlastníkov územia.

Odporúčaný termín: november – marec

Cena pre jedného účastníka za pozorovanie:

120,-€ / 1 účastník

90,-€ / 2 účastníci

Za každú ďalšiu hodinu príplatok 10,-€ / 1 účastník

V cene je zahrnuté: doprovod na miesto pozorovania, odvoz do blízkosti krytu, maximálne však z Vrútok

V cene NIE je zahrnuté: individuálne cestovné poistenie, strava, spacák, technika na fotenie

Ak máte záujem o toto pozorovanie vo Vami zvolenom termíne, kontaktujte nás e-mailom na info@watching.sk alebo telefonicky na číslo 0948 495 111.


V prípade otázok sa na nás môžete obrátiť na nasledovných kontaktoch: e–mail: info@watching.sk, tel. č.: 0948 495 111

Všeobecné zmluvné podmienky

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť v Union poisťovni, a.s.