Orliak morský a vodné vtáctvo na Dunaji

sobota, 4. február 2023, 9:30 – 14:00

Pozorovanie je kvôli nepriaznivej predpovedi počasia zrušené!

Poďte s nami pozorovať majestátne orliaky morské a vodné vtáctvo zimujúce v Podunajsku.

Počas zimných mesiacov sa v blízkosti Dunaja zdržuje väčšie množstvo orliakov morských – charizmatických dravých vtákov viazaných na vodné prostredie. Február s relatívne vyrovnaným počasím býva dobrým mesiacom na ich pozorovanie. Od 9:30 do 14:00 budeme mať na cípe nad prehradením Dunaja v Čunove pri prístavisku Modrá čajka. K dispozícii vám bude odborný komentár a ďalekohľady.

Miesto pozorovania: cíp pri prístavisku Modrá čajka

Prístup: príchod možný kedykoľvek počas trvania pozorovania peši zo zastávky MHD Miestny úrad Čunovo (autobus #91), zo zastávky MHD Areál vodných športov (autobus #90) alebo autom.

Terén: rovinatý

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad. Odporúčaná cena na osobu: 4 €.

Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení pozorovania na našej webovej aj facebookovskej stránke večer pred konaním pozorovania. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa pozorovanie rušiť nebude.

V prípade hustej hmly sa akcia môže preložiť.

Ako dopadlo pozorovanie v predchádzajúcich rokoch sa dočítate v našich správach z pozorovania:

január 2015

január 2014

január 2013

Reklamní partneri:

www.podujatia.sk