Kurzy fotografovania s Tomášom Hulíkom

Od mája 2013 vám ponúkame možnosť absolvovať fotografické sústredenia pod vedením známeho a skúseného fotografa prírody Tomáša Hulíka. Kurzy majú rôzne trvanie a zameranie. Na všetkých však budete mať možnosť zdokonaliť si svoju techniku fotenia, naučiť sa ako a kedy najlepšie zachytiť prírodu na fotografiách. Tomáš posúdi aj účastnícke portfólia a odovzdá rady, ako sa dopracovať k lepšej fotografii. V kurze ide najmä o odovzdanie skúseností, využívanie kompozície, či expozičného času a clony pri fotení. Všetky kurzy prebiehajú vonku v prírode.

V prípade záujmu môžeme za poplatok individuálne zabezpečiť zapožičanie zrkadlovky, objektívu, filtrov, či statívu.

*

Ponúkame:

Fotokurz Kvety a hmyz Devínskej Kobyly v termíne 11. apríl 2015

Fotoexpedíciu Vtáky a zver Neziderského jazera v termíne 16. – 17. máj 2015

Fotoexpedícia Vtáky a jeseň v NP Hortobágy v termíne 9. – 11. október 2015

individuálne kurzy fotografovania prírody (napíšte nám na info@watching.sk)

*

Tomáš Hulík (1976)

Vyštudoval odbor Environmentalistika na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Venuje sa fotografovaniu a filmovaniu prírody, podieľa sa na praktických projektoch na jej ochranu. Zúčastnil sa na vedeckých a fotografických expedíciách na ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Malajzii, Južnej Kórei, Indonézii, Mongolsku či Keni. Prednášal na svetových zoologických kongresoch a publikoval na tému života bobrov a rysov ostrovidov.

V jeho fotografickej tvorbe prevláda príroda, najmä živočíšna ríša, ale nie je mu cudzia ani reportážna tvorba. Publikuje v prestížnom časopise National Geographic (CZ), GEO (SK), Universum (AT) a v mnohých iných časopisoch na Slovensku, v Čechách a v zahraničí. Je členom Asociácie profesionálnych fotografov SR. Pracuje aj v televíznom prostredí ako režisér, kameraman a producent.

Viac o Tomášovi a jeho práci nájdete na: www.tomashulik.eu