Kurz poznávania vtáčích hlasov na Železnej studničke

sobota, 13. apríl 2024, 9:00 – 17:00

Na základe skúseností sme sa rozhodli pridať jeden termín o 9:00.

Vychádzky o 9:00 a 10:00 sú primárne určené pre rodiny s deťmi.

Aj tento rok pokračujeme v tradícii usporadúvania krátkych kurzov poznávania vtáčích hlasov v peknom prostredí bratislavskej Železnej studničky. Počas jednej soboty uskutočníme 5x denne približne hodinovú vychádzku zameranú na poznávanie najbežnejších vtáčích obyvateľov lesov v okolí Bratislavy. Môžete si pozrieť aj náš kurz vtáčích hlasov online.

Miesto stretnutia: Železná studnička – na ostrovčeku pred odbočkou na Kačín (pri Rotunde), v blízkosti zastávky autobusu MHD # 43 „Železná studnička“; mapa

Parkovanie: Na vychádzky o 9:00 a 10:00 by mohlo byť parkovisko ešte prázdne: mapa. Na neskoršie vychádzky odporúčame zaparkovať pri Tesco Lamač, mapa a odtiaľ prejsť pešo.  Po zastávku Parizánska lúka je to cca 800 metrov, asi 10 min. chôdze, trasa.

Začiatky vychádzok

o 9:00, 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00.

Prvé dve vychádzky o 9:00 a 10:00 sú primárne určené pre rodiny s deťmi.

Terén: rovinatý, vychádzka povedie po asfaltovej ceste

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Odporúčané vstupné: 3,50 € / osoba; 1,50 € / dieťa

Na túto akciu sa netreba prihlasovať, stačí prísť.

Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke večer pred konaním vychádzky. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa vychádzka rušiť nebude.

 

Viac o tejto akcii si môžete prečítať v našich krátkych reportážach o nej z predošlých rokov. Každá obsahuje aj zoznam zaznamenaných druhov vtáctva:

apríl 2015

apríl 2014

apríl 2013

máj 2012

apríl 2012

jún 2011

Nestihli ste kurz na Železnej studničke? Objednajte si individuálny kurz vo Vami zvolenom termíne pre Vás a Vašich blízkych alebo ako firemnú či súkromnú akciu. Kurzy organizujeme aj pre školy v Bratislave, Trenčíne, Martine, Poprade a Prešove.

Kurz je možné uskutočniť rovnako cez pracovné ako aj cez voľné dni. Kurz ponúkame aj v anglickom jazyku. Kurzy poznávania vtáčích hlasov je možné zorganizovať aj na inom mieste, ako v Bratislavskom lesoparku. Email: info@watching.sk, tel.: +421 903 751 330.

Partner podujatia:

Reklamní partneri podujatia:

Na tejto akcii budeme mať zapožičanú techniku od Swarovski optik, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všeobecné zmluvné podmienky