Jesenná migrácia na Hrušovskej zdrži

utorok, 15. september 2020

vychádzka za poznávaním vtáctva

Koniec leta je obdobím, kedy sa z nášho územia začínajú sťahovať vtáky na svoje zimoviská na juh. Mnohokrát sa zdržujú aj v skupinkách či väčších počtoch na miestach, kde sa kŕmia, odpočívajú a pripravujú sa na svoj ďaleký let.

Miesto a čas stretnutia: 9:00 v Čunove pred cintorínom, mapa; môžete sa sem dostať MHD č. 91 (autobus stojí pod Mostom SNP, výstupná zastávka – Čunovo, kostol) alebo vlastným autom.

Dĺžka trvania: 4 hodiny (9:00 – 13:00)

Trasa: nenáročná, približne 5 km, terén je rovinatý

Ukončenie vychádzky: Čunovo

Minimálny počet účastníkov: 8

Maximálny počet účastníkov: 20

Cena: 6 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 2,50 €; každé ďalšie dieťa: 1,50 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …)

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: doprava, strava, zapožičanie ďalekohľadov

Odporúčame doniesť si vlastný ďalekohľad. Keďže na zapožičanie máme len 3 ďalekohľady, ktoré budú dezinfikované pred aj po použití, ale nie je možné si ich medzi sebou požičiavať (okrem osôb žijúcich v spoločnej domácnosti), budú k dispozícii za dobrovoľný príspevok.

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Jesenná migrácia na Hrušovskej zdrži. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na vychádzku dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

Dôležité upozornenia a podmienky účasti z dôvodu minimalizácie šírenia koronavírusu:

  • podľa nariadenia vlády je nosenie rúška v exteriéri dobrovoľné, jeho nosenie na našej akcii ale odporúčame; ak by sa zmenilo nariadenie, nosenie rúška, šatky, alebo iného prekrytia horných dýchacích ciest môže byť na akcii povinné
  • dodržiavanie rozostupov medzi osobami 2 metre (okrem osôb žijúcich v spoločnej domácnosti)
  • náš sprievodca bude mať k dispozícii dezinfekciu rúk
  • je zakázané podávanie rúk
  • ak by sa u niektorého z účastníkov potvrdilo ochorenie COVID 19, z bezpečnostných dôvodov si po dobu 30 dní uchováme zoznam účastníkov v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a budeme všetkých účastníkov kontaktovať. Po tomto čase budú údaje vymazané.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom, deň pred konaním výletu do 12:00. V prípade náhlej zmeny počasia, ktorá by nastala neskôr, Vás budeme informovať formou sms správy. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa výlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Reklamní partneri:

www.podujatia.sk