Orliak morský – vládca dunajskej oblohy

nedeľa, 21. január 2018, 10:00 – 14:00

Včera večer 20.januára bola vydaná výstraha na doobeda. Dnes ráno boli výstrahy SHMÚ aktualizované a výstraha pred snehovými jazykmi a závejmi je do 10:00 a od 15:00, s takým niečím som sa ešte pri našich akciách nestretol. Takže sám neviem čo poriadne robiť. Ja pôjdem na miesto (tesne pred 10tou) zistím aký je skutočný stav počasia a prípadne napíšem. Ale údajne je aj poľadovica. Každopádne už teraz je jasné že aktivita orliakov bude asi vzhľadom na počasie nižšia. Prípadne sa informujte telefonicky. S pozdravom Dobšovič

pozorovanie

Poďte s nami pozorovať majestátne orliaky morské zimujúce v Podunajsku.

Počas zimných mesiacov sa v blízkosti Dunaja zdržuje väčšie množstvo orliakov morských – charizmatických dravých vtákov viazaných na vodné prostredie. Január s relatívne vyrovnaným počasím býva dobrým mesiacom na ich pozorovanie. Od 10:00 do 14:00  budeme mať pozorovacie stanovisko na cípe nad prehradením Dunaja v Čunove pri prístavisku Modrá čajka.

Miesto pozorovania: cíp pri prístavisku Modrá čajka

Prístup: príchod možný kedykoľvek počas trvania pozorovania peši zo zastávky MHD Miestny úrad Čunovo (autobus #91), zo zastávky MHD Areál vodných športov (autobus #90), na bicykli alebo autom.

Terén: rovinatý

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení pozorovania na našej webovej aj facebookovskej stránke večer pred konaním pozorovania. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Nový termín sa včas dozviete. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa pozorovanie rušiť nebude.

V prípade hustej hmly sa akcia môže preložiť.

Ako dopadlo pozorovanie v predchádzajúcich rokoch sa dočítate v našich správach z pozorovania:

január 2015

január 2014

január 2013

Reklamní partneri:

www.podujatia.sk