Do bocianej obce Marchegg

nedeľa, 10. jún 2018

cyklovýlet za poznávaním vtáctva

Ďalší z našich cyklovýletov za vtákmi do okolia Bratislavy. Príďte sa previezť po cyklomoste do Rakúska a spoznajte vtáčích obyvateľov okolia rieky Moravy. Navštívime bocianiu obec Marchegg, v ktorej sa nachádza najväčšia stromová kolónia bocianov bielych v Strednej Európe. Tvorí ju približne 50 bocianích hniezd.

Okrem bocianov bielych môžme zaznamenať husi divé, bociany čierne, volavky popolavé, haje červené, haje tmavé, orliaky morské, orly kráľovské, sokoly myšiare, hrdličky poľné, včeláriky zlaté, tesáre čierne, strakoše obyčajné, vlhy obyčajné, škovránky poľné, sedmohlásky obyčajné, penice čiernohlavé, sláviky obyčajné,  kanáriky poľné, strnádky lúčne, strnádky obyčajné  a mnohé iné.

Miesto a čas stretnutia: 9:00, Devínska Nová Ves, pri zástavke MHD Na Hriadkach

Dĺžka trvania: 5 – 6 hodín (9:00 – 15:00)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, cca 27 km, krátky úsek povedie po cyklochodníku na okraji hlavnej, málo frekventovanej cesty.

Minimálny počet účastníkov: 10

Maximálny počet účastníkov: 30

Minimálna cena: 5 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 2 €; každé ďalšie dieťa: 1 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …)

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, prenájom bicykla

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Cyklo Marchegg. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na cyklovýlet dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade potreby vieme za poplatok zabezpečiť zapožičanie bicykla od Bike Bratislava.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení cyklovýletu na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa cyklovýlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 14 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 14 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Správu z cyklovýletu do okolia rieky Moravy z roku 2013 si môžete prečítať tu a z roku 2016 tu.

Všeobecné zmluvné podmienky

Reklamný partner podujatia: