Za dravcami na Devínske jazero

nedeľa, 16. apríl 2023

vychádzka za poznávaním vtáctva

Spoločná pešia vychádzka do oblasti Devínskeho jazera. Vychádzka bude zameraná najmä na dravé vtáky (orliak morský, haja červená, myšiak lesný, jastrab krahulec, sokol myšiar, kaňa sivá, sokol sťahovavý, jastrab veľký, orol kráľovský), vodné vtáky (kačice, volavky) a vtáky žijúce v lužných lesoch (ďatle, drobné spevavce). Lokalita je záplavovým územím rieky Moravy, konkrétna trasa vychádzky bude preto prispôsobená aktuálnemu stavu vody.

Miesto a čas stretnutia: 9:15 mapa, možnosť príchodu vlakom, vlastným autom, prípadne na bicykli

Vlak má odchod z bratislavskej Hlavnej stanice o 8:27, príchod na Devínske jazero je o 8:45. Odtiaľ treba prejsť ešte cca 2,8 km peši na miesto stretnutia, trasa tu. V prípade zníženej schopnosti pohybu vieme účastníkov zo stanice Devínske jazero (prípadne z Devínskej Novej Vsi) po dohode na miesto stretnutia odviezť autom.

Naspäť sa môžete vrátiť vlakom zo stanice Devínske jazero s odchodom o 14:10 alebo 15:10, príchod na Hlavnú stanicu je o 14:32/15:32.

Záujemcovia o príchod vlastnými autami môžu zaparkovať priamo na mieste stretnutia.

Dĺžka trvania: 9:15 – 14:00 (4-5 hodín)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, približne 8 – 11 km; odporúčame terénnu obuv, vhodnú aj do blata, ktoré môže byť na niektorých miestach na chodníku po záplave

Minimálny počet účastníkov: 10

Maximálny počet účastníkov: 30

Cena: 6 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 3 €

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, doprava

Odporúčame doniesť si vlastný ďalekohľad.

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Devínske jazero. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail (ak by ste neobdržali potvrdzujúci e-mail, kontaktujte nás; prosím skontrolujte si aj spam). Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na vychádzku dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa výlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Viac informácii o území a vtákoch, ktoré sa nám v ňom podarilo zaznamenať, nájdete aj v našich správach zo staršej marcovej vychádzky, z vychádzky v roku 2013 a vychádzky pri príležitosti Dňa vtákov 2012.

Na tejto akcii budeme mať zapožičanú techniku od Swarovski optik, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všeobecné zmluvné podmienky