Výlet na Schneeberg

Termín výletu: sobota, 15. jún 2019

Výlet je kvôli nízkemu záujmu zrušený.

Odjazd z Bratislavy: 6:45

Východiskový aj konečný bod: Bratislava

Ticha dolina Jan Dobsovic panorama

Schneeberg s najvyšším bodom Klosterwappen (2076 m n.m.) je najvýchodnejšou alpskou dvojtisícovkou a zároveň najvyššou horou Dolného Rakúska. Počas výstupu uvidíme veľké množstvo kvitnúcich druhov vysokohorskej flóry, a ak budeme mať šťastie, ukáže sa nám aj kamzík alpský.

Dĺžka trvania: 1 deň; samotný výstup bude trvať 7 – 9 hod. Predpokladaný návrat v podvečerných hodinách.

Náročnosť: ťažká; trasa bude fyzicky náročná, dlhá maximálne 20 km s prevýšením do 1400 metrov, pričom bude celý čas vedená po turistickom chodníku. Trasa môže byť upravená v závislosti od podmienok v teréne.

Dôležité upozornenia a podmienky účasti na výlete: Záujemcovia o výlet sa ho zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo, bez turistického poistenia hradeného zo strany organizátora výletu. Na výlet neodporúčame zobrať deti mladšie ako 10 rokov a ani psa.

Potrebná výstroj: pevná obuv, vhodné oblečenie prispôsobené počasiu, strava a pitie na celý čas výpravy, poprípade vlastný ďalekohľad alebo fotoaparát

Minimálny počet účastníkov: 4

Maximálny počet účastníkov: 20

Cena: 32,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava, sprievodca počas celého výletu

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Záväzná prihláška: Výlet na Schneeberg (doc), Výlet na Schneeberg (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok sa predlžuje do 3. júna 2019. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330.

Organizátor zájazdu si vyhradzuje právo na zmeny programu s ohľadom na aktuálne počasie a podmienky v teréne. Vzhľadom na exponovaný vysokohorský terén sa akcia automaticky ruší v prípade vydania akejkoľvek meteorologickej výstrahy v predchádzajúci deň.

Všeobecné zmluvné podmienky