Vianočné trhy v Salzburgu

Salzburg je štvrtým najväčším mestom v Rakúsku. Je známy ťažbou soli či tým, že sa tu narodil a prežil časť života Wolfgang Amadeus Mozart.

Vianočné trhy v Salzburgu návštevníkov uchvátia svojou príjemnou atmosférou. Stánky ponúkajú rôzne pochúťky či vianočné ozdoby, z ktorých väčšina je vyrobená ručne. Na trhoch pri zámku Hellbrunn môžete nájsť netradičný adventný kalendár – samotné priečelie zámku, ktoré ma presne 24 okien. Nenechajte si ujsť pochod alpských čertov (krampusov), ktorý sa uskutoční aj počas našej návštevy, 8.12.2018 – Maxglaner Krampus run.

Krampus spolu s anjelom sprevádza sv. Mikuláša a je typický najmä pre Rakúsko a južné Bavorsko. Masky čertov sú ručne vyrezávané zo smrekového dreva, rohy sú baranie alebo muflónie a oblečenie je z ovčej kožušiny. Zvyčajne sú tmavej farby, majú kopytá, reťaze, kravské zvony a dlhý špicatý jazyk. Metlami z brezových vetvičiek vyháňajú zlých duchov. Ak vás krampus udrie metlou, budete mať celý rok šťastie.

Viac o vianočnej atmosfére Salzburgu sa môžete dočítať tu.

Dátum: 8. – 9. december 2018

Miesto a čas stretnutia: bude upresnené po prihlásení

Program:

1. deň: odjazd z Bratislavy, presun do Rakúska. V podvečerných hodinách navštívime vianočné trhy v Salzburgu. Ubytovanie bude v nemeckom mestečku Piding, asi 20 km od Salzburgu.

2. deň: v ranných hodinách nás čaká event Meet & Greet: Slovak people in Germany priamo v meste Piding

Výber kešiek si môžete pozrieť tu.

Mapu našej trasy si môžete pozrieť tu.

Ubytovanie: dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením

Cena za výlet: 89,- €

V cene je zahrnuté: doprava, parkovné, sprievodca počas celého zájazdu, ubytovanie, poistenie CK voči insolventnosti

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Počet účastníkov: minimum 3, maximum 6

Záväzná prihláška: GC Salzburg 2018 (doc), GC Salzburg 2018 (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok a uhradenie platby za výlet je predĺžený do 4. decembra 2018. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330 (jancidobso).

Všeobecné zmluvné podmienky