Spoznajte vtáky na Vtáčniku v Bratislave

piatok, 20. máj 2022, 16:30

Potrebujete po náročnom pracovnom týždni trochu relaxu? Vtáčí štebot je na to ako stvorený. Nechajte si vysvetliť ornitológom Jánom Dobšovičom aké vtáčiky počujete v typickej bratislavskej novomestskej štvrti na kopci Vtáčnik a v jeho okolí. Naučí vás rôzne pomôcky pre ľahšie rozoznanie ich spevu. Jar je v plnom prúde, čo je ideálny čas zažiť svoj prvý birdwatching a naučiť sa vidieť vlastnú mestskú štvrť novými očami.

Miesto stretnutia: parkovisko pri železničnej vodnej nádrži na Tupého ulici pri rušňovom depe; mapa

Dĺžka trvania: 90 – 120 min.

Terén: mierny

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Odporúčané vstupné: 3,50 € / osoba; 1,50 € / dieťa

Na túto akciu sa netreba prihlasovať, stačí prísť. Účasťou a podujatí súhlasíte s vyhotovením video záznamu z prechádzky, ktorý môže byť použitý pre potreby dokumentárneho filmu Vtáčnik.

Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení vychádzky na našej webovej aj facebookovskej stránke večer pred konaním vychádzky. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa vychádzka rušiť nebude.

 

 

Na tejto akcii budeme mať zapožičanú techniku od Swarovski optik, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všeobecné zmluvné podmienky