Orliak morský – vládca dunajskej oblohy

nedeľa, 2. február 2020, 10:00 – 14:00

pozorovanie

Pozor, zmena miesta pozorovania – pozorovacie stanovisko bude na Rozhľadni Hrušovská zdrž.

Poďte s nami pozorovať majestátne orliaky morské zimujúce v Podunajsku.

Počas zimných mesiacov sa v blízkosti Dunaja zdržuje väčšie množstvo orliakov morských – charizmatických dravých vtákov viazaných na vodné prostredie. Február s relatívne vyrovnaným počasím býva dobrým mesiacom na ich pozorovanie. Od 10:00 do 14:00  budeme mať pozorovacie stanovisko na novom mieste – na Rozhľadni Hrušovská zdrž.

Zmena miesta pozorovania: na základe skúseností z minulých rokov sme sa rozhodli presunúť miesto pozorovania sem: Rozhľadňa Hrušovská zdrž

Je to pozorovateľňa, odkiaľ bude dobrý výhľad. Žiaľ, je to trochu ďalej peši, ale posledné roky sa orliaky objavovali práve v týchto miestach.

Prístup: príchod možný kedykoľvek počas trvania pozorovania peši zo zastávky MHD Čunovo, kostol (autobus #91), na bicykli alebo autom. Zaparkovať sa dá pri cintoríne v Čunove. Od zastávky a cintorína je to ešte asi 1,2 km, 15-20 min. peši. Trasa tu.

Terén: rovinatý

Účastnícky poplatok dobrovoľný. Účastníkom poskytneme na zapožičanie ďalekohľady. K dispozícii budú aj príručky na určovanie vtáctva a monokulárny ďalekohľad.

Akcia je vhodná aj pre návštevníkov s deťmi.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení pozorovania na našej webovej aj facebookovskej stránke večer pred konaním pozorovania. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa pozorovanie rušiť nebude.

V prípade hustej hmly sa akcia môže preložiť.

Ako dopadlo pozorovanie v predchádzajúcich rokoch sa dočítate v našich správach z pozorovania:

január 2015

január 2014

január 2013

Reklamní partneri:

www.podujatia.sk