Medvedia roklina v Alpách

Termín výletu: sobota, 25. máj 2019

Odjazd z Bratislavy: 6:00

Východiskový aj konečný bod: Bratislava

Medvedia roklina (Bärenschützklamm) je jednou z najdlhších dolín v Rakúsku. Atmosféru tejto skalnej rokliny umocňuje prudký tok riečky Mixnitz. V roku 1978 bola vyhlásená za prírodnú pamiatku. Cez drevené mostíky a rebríky sa dostaneme ponad neskrotné vodopády a strmé útesy okolo vrchu Hochlantsch až k jazeru Teichalmsee. Odtiaľ už bude trasa menej náročná. Cestou pôjdeme dvakrát okolo pohostinstva Gasthaus zum Guten Hirten, kde sa môžete občerstviť.

Dĺžka trvania: 1 deň; samotný výstup bude trvať 8 – 10 hod. Predpokladaný návrat v podvečerných hodinách.

Náročnosť: ťažká; trasa bude fyzicky náročná, dlhá maximálne 21 km s prevýšením do 1350 metrov, pričom bude celý čas vedená po turistickom chodníku. Trasa môže byť upravená v závislosti od podmienok v teréne.

Dôležité upozornenia a podmienky účasti na výlete: Záujemcovia o výlet sa ho zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo, bez turistického poistenia hradeného zo strany organizátora výletu. Na výlet neodporúčame zobrať deti mladšie ako 10 rokov a ani psa.

Potrebná výstroj: pevná obuv, vhodné oblečenie prispôsobené počasiu, strava a pitie na celý čas výpravy, poprípade vlastný ďalekohľad alebo fotoaparát

Minimálny počet účastníkov: 3

Maximálny počet účastníkov: 8

Cena: 35,-€ / osoba

V cene je zahrnuté: doprava, sprievodca počas celého výletu, vstupné do rokliny

V cene NIE je zahrnuté: strava, individuálne cestovné poistenie

Záväzná prihláška: Medvedia roklina (doc), Medvedia roklina (pdf)

Termín na zaslanie záväzných prihlášok sa predlžuje do 17. mája 2019. Prihlášky posielajte na info@watching.sk, v prípade potreby nás môžete kontaktovať aj telefonicky na 0903 751 330.

Organizátor zájazdu si vyhradzuje právo na zmeny programu s ohľadom na aktuálne počasie a podmienky v teréne. Akcia sa automaticky ruší v prípade vydania akejkoľvek meteorologickej výstrahy v predchádzajúci deň.

Všeobecné zmluvné podmienky