Cyklovýlet na Devínske jazero

sobota, 13. jún 2020

cyklovýlet za poznávaním vtáctva

Spoločný cyklovýlet do oblasti Devínskeho jazera, ktorý bude zameraný najmä na dravé vtáky (orliak morský, haja červená, myšiak lesný, jastrab krahulec, sokol myšiar, kaňa sivá, sokol sťahovavý, jastrab veľký, orol kráľovský), vodné vtáky (kačice, volavky) a vtáky žijúce v lužných lesoch (ďatle, drobné spevavce). Lokalita je záplavovým územím rieky Moravy, konkrétna trasa bude preto prispôsobená aktuálnemu stavu vody.

Miesto a čas stretnutia: 9:00, Devínska Nová Ves, pri zástavke MHD Na Hriadkach

Dĺžka trvania: 5 – 6 hodín

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, cca 28 km, časť cesty ide po málo frekventovanej vedľajšej ceste, väčšina povedie po cyklochodníku, časť cesty vedie po nespevnenej ceste

Minimálny počet účastníkov: 8

Maximálny počet účastníkov: 20

Cena: 6 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 2,50 €; každé ďalšie dieťa: 1,50 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …)

Deti do 4 rokov zadarmo. Deti do 4 rokov odporúčame zobrať v detskej sedačke alebo cyklovozíku.

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, prenájom bicykla, zapožičanie ďalekohľadov

Odporúčame doniesť si vlastný ďalekohľad. Keďže na zapožičanie máme len 3 ďalekohľady, ktoré budú dezinfikované pred aj po použití, ale nie je možné si ich medzi sebou požičiavať (okrem osôb žijúcich v spoločnej domácnosti), budú k dispozícii za dobrovoľný príspevok.

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Cyklo Devínske jazero. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail (ak by ste neobdržali potvrdzujúci e-mail, kontaktujte nás; prosím skontrolujte si aj spam). Prihlásenie je záväzné.

Prihlásením na cyklovýlet dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

Dôležité upozornenia a podmienky účasti z dôvodu minimalizácie šírenia koronavírusu:

  • počas cyklovýletu budú mať všetci účastníci na tvári rúško, šatku, alebo iné prekrytie horných dýchacích ciest
  • dodržiavanie rozostupov medzi osobami 2 metre (okrem osôb žijúcich v spoločnej domácnosti)
  • náš sprievodca bude mať k dispozícii dezinfekciu rúk
  • je zakázané podávanie rúk
  • ak by sa u niektorého z účastníkov potvrdilo ochorenie COVID 19, z bezpečnostných dôvodov si po dobu 30 dní uchováme zoznam účastníkov v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a budeme všetkých účastníkov kontaktovať. Po tomto čase budú údaje vymazané.

V prípade potreby vieme za poplatok zabezpečiť zapožičanie bicykla od Bike Bratislava, prípadne odvoz bicyklov na miesto stretnutia.

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení cyklovýletu na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom, deň pred konaním výletu do 12:00. V prípade náhlej zmeny počasia, ktorá by nastala neskôr, Vás budeme informovať formou sms správy. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa cyklovýlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, nebude im účtovaný žiadny poplatok.

Viac informácii o území a vtákoch, ktoré sa nám v ňom podarilo zaznamenať, nájdete aj v našich správach z minuloročnej marcovej vychádzky, z vychádzky v roku 2013 a vychádzky pri príležitosti Dňa vtákov 2012.

Reklamný partner:

www.podujatia.sk