Cyklovýlet cez obec Marchegg a Devínske jazero

nedeľa, 2. apríl 2023

Kvôli nepriaznivej predpovedi počasia sme sa cyklovýlet rozhodli zrušiť. Pokúsime sa ho uskutočniť v náhradnom termíne, budeme vás informovať.
cyklovýlet za poznávaním vtáctva

Príďte sa previezť po dvoch cyklomostoch do Rakúska a spoznajte vtáčích obyvateľov okolia rieky Moravy. Navštívime bocianiu obec Marchegg, v ktorej sa nachádza najväčšia stromová kolónia bocianov bielych v Strednej Európe. Tvorí ju približne 50 bocianích hniezd, pričom v tomto termíne očakávame prílet prvých bocianov. Prejdeme Cyklomostom slobody, ako aj novootvoreným Cyklomostom VysoMarch.

Okrem bocianov bielych môžme zaznamenať husi divé, bociany čierne, volavky popolavé, haje červené, haje tmavé, orliaky morské, orly kráľovské, sokoly myšiare, hrdličky poľné, včeláriky zlaté, tesáre čierne, strakoše obyčajné, vlhy obyčajné, škovránky poľné, sedmohlásky obyčajné, penice čiernohlavé, sláviky obyčajné,  kanáriky poľné, strnádky lúčne, strnádky obyčajné  a mnohé iné.

V oblasti Devínskeho jazera, bude možné taktiež pozorovať najmä dravé vtáky (orliak morský, haja červená, myšiak lesný, jastrab krahulec, sokol myšiar, kaňa sivá, sokol sťahovavý, jastrab veľký, orol kráľovský), vodné vtáky (kačice, volavky) a vtáky žijúce v lužných lesoch (ďatle, drobné spevavce). Lokalita je záplavovým územím rieky Moravy, konkrétna trasa bude preto prispôsobená aktuálnemu stavu vody.

Miesto a čas stretnutia: 9:00, Devínska Nová Ves, pri zástavke MHD Pri Sandbergu

Dĺžka trvania: 5 – 6 hodín (9:00 – 15:00)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, cca 25 km

Minimálny počet účastníkov: 8

Maximálny počet účastníkov: 20

Cena: 7 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 3 €

Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti.

V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie príručiek na určovanie vtáctva

V cene NIE je zahrnuté: strava, prenájom bicykla

Odporúčame doniesť si vlastný ďalekohľad.

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Cyklo Marchegg. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

V prípade potreby vieme za poplatok zabezpečiť zapožičanie bicykla od Bike Bratislava, prípadne odvoz bicyklov na miesto stretnutia.

Prihlásením na cyklovýlet dávate súhlas k odberu noviniek od CK watching.sk. (Takéto maily sú posielané len ojedinele.)

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás budeme informovať o prípadnom zrušení cyklovýletu na našej webovej aj facebookovskej stránke, ako aj e-mailom a sms správou, večer pred konaním výletu. Akcia sa automaticky ruší, ak bude vydaná meteorologická výstraha Slovenským hydrometeorologickým ústavom. Výnimku tvorí výstraha pred vysokou/nízkou teplotou. V prípade takejto výstrahy sa cyklovýlet rušiť nemusí.

Bezplatné odhlásenie je možné viac ako 7 dní pred konaním akcie alebo (v prípade neskoršieho prihlásenia) do troch dní od prihlásenia. Pri odhlásení sa z akcie menej ako 7 dní pred jej konaním bude účtovaný storno poplatok vo výške 20% z dohodnutej sumy. V prípade odhlásenia menej ako 48 hod. pred konaním vychádzky, resp. nedostavenia sa na vychádzku budeme požadovať uhradenie storno poplatku vo výške 100% z ceny. Táto suma bude použitá na ďalší rozvoj cestovnej kancelárie. Ak sa akcia zruší alebo presunie a účastníkom nebude vyhovovať náhradný termín, bude im vrátená plná suma.

Správu z nášho cyklovýletu do okolia rieky Moravy si môžete prečítať tu.

Na tejto akcii budeme mať zapožičanú techniku od Swarovski optik, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všeobecné zmluvné podmienky